eliza a. tkacz

skład zespОłu

Eliza A. Tkacz – głos, piano
Artur ‚Leshy’ Lesiak – gitary, instrumenty klawiszowe
Michał ‚MQ’ Kulak – instrumenty klawiszowe, głosy poboczne

kRÓtka histОRia zespОłu

Eliza A. Tkacz mieszka i tworzy w Łodzi, gdzie ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Pisze teksty, komponuje i produkuje muzykę, aranżuje utwory słowno–muzyczne, gra na instrumentach klawiszowych i śpiewa.
W 2018 roku ukazały się moje trzy single: „Believing in silence (Home)”, „Swan” oraz „Until Death Do Us Part”, które stanowią koncepcyjny tryptyk. Na rok 2019 planuje wydanie debiutanckiego albumu EP pt. „Flash Frames”. Będzie to album różnorodny brzmieniowo, łączący muzykę elektroniczną z brzmieniami gitarowymi oraz dźwiękami fortepianu. W ramach trasy promującej album wraz z zespołem zaprezentuje melodyjne, ale też bardzo energetyczne kompozycje. Zarówno zwolennicy delikatnych wokaliz, jak i rytmicznych refrenów znajdą przestrzeń́ muzyczną dla siebie. Zwarte piosenkowe formy i kontakt z publicznością sprawią, że słuchacze nie będą się nudzić́.

Zespół dołączył w tym roku i wystąpił na Songwriter Łódź Festival. Eliza została również zakwalifikowana na drodze konkursu do wąskiego grona uczestników ogólnopolskiego programu Tak Brzmi Miasto Inkubator.