mesabi

Gniezno

Rock

skład zespОłu

Darek Pajkert – vocal i bass
Sławek Grajek – gitara
Robert Kosicki – gitara
Darek Pawlak – perkusja

 

kRÓtka histОRia zespОłu

Zespół Mesabi powstał 1984 roku z inicjatywy trzech kolegów z II LO w Gnieźnie: Andrzeja Janki, Darka Pajkerta i Tomka Bilana. Ich pierwsze założenie było takie, że chcą być jak zespół Lady Pank, i to właśnie na ich piosenkach nauczyli się wspólnie grać i śpiewać.
Mesabi zagrało wiele koncertów nie tylko w Gnieźnie, ale również na prestiżowych festiwalach rockowych m.in. w Poznaniu, Miłosławiu oraz Sulęcinie, obok zespołu Wilczy Pająk. Ponadto zagrali jako gwiazda wieczoru podczas Nocy Kupały nad jeziorem Lednickim w 1986 roku.
Potem drogi coraz doroślejszych muzyków zaczęły się rozchodzić i zespół występował coraz rzadziej, często w innym składzie. Nadszedł jednak taki moment, że po Mesabi zostało już tylko wspomnienie.
Pierwszy pomysł na to, żeby wskrzesić zespół, narodził się, kiedy spotkali się ponownie w 2015. Postanowili ponownie zacząć umawiać się na wspólne próby, a do składu dołączył ponadto perkusista – Darek Pawlak. W 2016 roku grali z zespołem Piersi oraz IRA, a w 2017 ponownie z chłopakami z IRA oraz z T.love. Teraz pojawią się w Powidzu. Jesteście na nich gotowi? 😉