james buttОn band

Szczecinek / San Fransisco

Blues, Rhythm & Blues, Rock

skład zespОłu

Jakub Legan – gitara, wokal
Kamil Jurczak – gitara basowa
Kamil Kondała – bębny

kRÓtka histОRia zespОłu

Zespół został założony w 2012 roku przez Jakuba Legana, zajmującego się muzyką mieszkańca miasta Szczecinek. Od samego początku zespół w swym brzmieniu nawiązuje do lat 60. i wczesnych lat 70., przeplatając w swej muzyce blues, rock oraz elementy psychodeliczne.

James Button Band to głównie twór koncertowy, mimo to ma na koncie debiutancką Epkę – JAMES BUTTON BAND EP, która ukazała się w 2014 roku. Zespół niezmiernie szuka okazji by móc zaprezentować się publiczności i przenieść ją do swojego świata.

James Button Band został wybrany spośród setki zespołów przez dziennikarza muzycznego Piotra Stelmacha, dzięki czemu wziął udział w Warsaw Orlen Marathon 2014, a jego utwory można było usłyszeć na antenie Polskiego Radia 3. Zespół brał udział również w pierwszej edycji POWIDZ JAM FESTIWAL, jak i w kilku pomniejszych festiwalach w okolicach Szczecinka.

Jak twierdzą jego członkowie – ich muzyka najlepiej brzmi na żywo, zatem możemy już tylko zaprosić Was na nasz festiwal, żebyście sami się o tym przekonali! 🙂