kОncepcja festiwalu

  • Zakochani w klimacie Powidza w 2014 roku postanowiliśmy zorganizować imprezę, która wkomponuje się w krajobraz Jeziora Powidzkiego.  Hasło festiwalowe „Zalejemy miasteczko muzyką” charakteryzuje nasz cel. Pragniemy go osiągnąć poprzez pięć scen z których rozbrzmiewa muzyka. Dziś Powidz Jam Festiwal to prężnie rozwijająca się marka, która ze względu na swoją koncepcję czyni z tego projektu jeden z najbardziej obiecujących festiwalu w kraju.

    Przez cztery dni Powidz odwiedzi ponad 150 muzyków. Wielu z nich zostanie z nami na cały czas trwania Festiwalu. Głównymi gwiazdami tegorocznej edycji jest Kuba Badach oraz Lao Che. Koncerty gwiazd to jednak nie wszystko! Stawiamy przede wszystkim na promocje młodych i ambitnych kapel z takich nurtów muzycznych jak: blues, jazz, rock czy raegge.  Łącznie przewidujemy ponad 30 koncertów oraz codzienne jam session do rana! Na scenie, przy ognisku, na zabytkowej wąskotorówce czy nawet na jachcie!

  • Sama muzyka to jednak nie wszystko! Festiwal to nie tylko muzyka ale również sztuka i sport. Czy może być coś lepszego niż joga o poranku na plaży? Czy może zumba gdy słońce w zenicie? To nie koniec! Planujemy w tym roku również warsztaty wokalne oraz instrumentalne. Fitness czy capoierę. Zaprosiliśmy także performerów takich jak połykacze ognia czy przedstawicieli street artu. A może nowa fryzura od stylisty w wersji open-air? Takie rzeczy tylko na Powidz Jam Festiwal!

    PJF to również jedyny festiwal muzyczny jaki znamy, gdzie napijesz się prawdziwego piwa rzemieślniczego. Prócz naszego kochanego „Festiwalove`ego” – uwarzonego specjalnie na Powidz Jam Festiwal na miejscu przygotowaliśmy również 100 innych gatunków piw! Sami jesteśmy domowymi piwowarami więc zadbaliśmy byś ujrzał piwa, których ciężko szukać na marketowych półkach!
    Let`s Rock!